2013 - 2014 рік - ДНЗ Барвінок

Перейти до вмісту

Головне меню:

2013 - 2014 рік

Діяльність > Методична > Проектна діяльність > Лєго

Участь у проекті «LEGO Education» в рамках
програми «Сприяння освіті» 2013-14 н. р.

LEGO FOUNDATION є неприбутковою організацією, яка входить до складу LEGO GROUP. В основі діяльності LEGO FOUNDATION лежить віра в те, що всі діти мають рівні права на навчання і розвиток через гру.
Благодійний фонд має декілька напрямів роботи, декілька програм, проектів. Проект, учасниками якого відтепер є і Україна  носить назву Cаre for Education (Сприяння освіті).
Програма «Сприяння освіті»  була розпочата в Україні з моменту підписання Меморандуму про взаєморозуміння між LEGO FOUNDATION та Міністерством освіти і науки України  10 липня 2010 року. Таким чином Україна стала шостою державою, яка долучилася до цієї програми. Серед країн-учасниць проекту – КНР, Бразилія, Мексика, Індія, ПАР. Програма «Сприяння освіті» має на меті впровадження інноваційних методів навчання в систему освіти та сприяння розкриттю творчого потенціалу дитини через гру!
У рамках цієї  програми в Україні LEGO FOUNDATION забезпечує дошкільні навчальні заклади та класи початкової школи навчальними наборами LEGO Education, проводить тренінги для вихователів та вчителів, ознайомлюючи їх з головними принципами покладеними в основу роботи з цими наборами. Імплементуючи дану програму, ми не лише розвиваємо у дітей навички конструювання (технічні навички), а створюємо умови для  всебічного розвитку дитини, включаючи критичне мислення, сміливість, впевненість у собі, відповідальність, уміння працювати як самостійно, так  і в команді. Ми навчаємо їх мислити. При цьому ключовим методом покладеним в основу навчання за цією програмою є гра, а гра – це саме те  середовище, де дитина розвивається найгармонійніше. Саме тому на сьогодні, ключова місія фонду  - це робота з освітянами, вихователями, методистами, усіма, хто має безпосереднє відношення до виховання дітей, з метою забезпечення їх інструментами, формами, методами роботи, які б  надавали невичерпну кількість можливостей дитині творчо проявити себе.
Щороку LEGO FOUNDATION в рамках вищезазначеної благодійної програми  дарує дітям з усього світу набори  LEGO Education, залучаючи до співпраці не лише вчителів і батьків, а й міністерства освіти, неурядові благочинні організації, щоби спільними зусиллями  посприяти покращенню якості освіти.
На сьогодні до програми вже було залучено 13 ДНЗ м. Києва. Це був пілотний майданчик. У травні 2013 року комплекти наборів отримали ще 60 ДНЗ (по 10 ДНЗ в кожному місті) Харкова, Києва, Дніпропетровська, Одеси, Донецька, Львова. Загальна кількість дітей на сьогодні в проекті – орієнтовно 16 тисяч  і відповідно 73 ДНЗ. Серед ДНЗ, які отримали навчальні комплекти є звичайні, комбіновані і спеціалізовані для дітей з вадами зору, опорно-рухового апарату та затримкою психо-мовленнєвого розвитку. Навчальні комплекти у своїй роботі активно використовують не тільки вихователі загальносадівських груп, а й логопеди, психологи, соціальні педагоги, фізінструктори.
Уже на сьогодні ми можемо говорити про результати роботи не тільки з дітьми (розвиток моторики, формування сенсорних еталонів, соціалізація дитини, розвиток мисленнєвих процесів, прояв фантазії, розвиток уяви, формування технічних навичок), а й про велику роль у саморозвитку самих педагогів, зміну стилю навчання і виховання з прямого інструктування на спонукання до дії і мислення дитини.


Вересень 2013 року – міський семінар на базі ДНЗ «Барвінок»

Родинні розваги з ЛЕГО

Навчається персонал

Пізнаємо досвід м. Києва та розповідаємо про свій

Вивчаємо досвід ДНЗ № 29  м. Львова

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню